  • Mfr # BTI-CAK2-610-4.2/B1
  • Zoro # G700398015
/ea
Key Features
Body Texture
Knurled
Thread Size
M6-1.00
Drill Bit Size
9.91 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BTI-CAK2-610-4.2/B1
Country of Origin
Multiple
Dimensions
Thread Size
M6-1.00
Drill Bit Size
9.91 mm
Flange Diameter
110.56 mm
Overall Length
14.73 mm
Head Height
M0.55
Hole Size
M9.91
Rivet Nut
Body Texture
Knurled
Grip Range
0.70 mm to 4.20 mm