  • Mfr # BLTC12-0750-16A3G
  • Zoro # G315384359
Thread Size
3/4"-10
Finish
Hot Dipped Galvanized
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
BLTC12-0750-16A3G
Country of Origin
China
Dimensions
Thread Size
3/4"-10
Fastener Length
16 in
Square Width
0.768 in
Head Dia.
1.594 in
Head Height
0.406 in
Finish
Hot Dipped Galvanized
Description
Carriage Bolts Undersized Square Neck 6 in Coarse Thread 3/4-10 x 16 in ASTM A307 Grade A Steel Hot Dipped Galvanized