Mfr # RR2P-UDC48V
Zoro # G315279501
/eaKey Features
Contact Form
DPDT
Electrical Connection
Pin
Coil Voltage
48V DC
Current Rating
10A
Get a 10% off coupon
Free 30-day returns
Return PolicyGet 30 days to pay with Net 30
Apply NowUnlock tax-exempt savings
Add Tax ExemptionSpecifications
Product Information
MFR #
RR2P-UDC48V
Country of Origin
Unknown
Details
Item
Plug-In Relay
Contact Form
DPDT
Electrical Connection
Pin
Coil Voltage
48V DC
Current Rating
10A