Cam Follower, Metric - Eccentric, No CFKRE22UUR
  • Mfr # CFKRE22UUR
  • Zoro # G508353643
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Roller Style
Stud
Roller Width
12 mm
Stud Type
Standard with Double Hex Hole with Eccentric Bushing
Roller Type
Hex Socket Head
Bearing Type
Needle Roller
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
CFKRE22UUR
Country of Origin
Japan
Dimensions
Roller Width
12 mm
Stud Thread Size
M10-1
Roller Diameter
22 mm
Stud Diameter
10 mm