Cross Roller Bearing, Slim, No CRBS1008AUUC1
  • Mfr # CRBS1008AUUC1
  • Zoro # G608354663
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Bore Dia.
100 mm
Outside Dia.
116 mm
Width
8 mm
Roller Material
SUJ Steel
Type
Single Row
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
CRBS1008AUUC1
Country of Origin
Japan
Dimensions
Bore Dia.
100 mm
Outside Dia.
116 mm
Width
8 mm