  • Mfr # LWE15R280PS2/M4
  • Zoro # G911976613
/ea
Free Shipping & Returns
Rail Length
280 mm
Rail Height
14.5 mm
Mounting End Dia. (mm)
4.5 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LWE15R280PS2/M4
Rail Length
280 mm
Rail Height
14.5 mm
Mounting End Dia. (mm)
4.5 mm
Rail Width (mm)
15 mm
Base Width (mm)
15 mm
Details
Linear Way, Ball Type
Description
Stainless Steel Linear Roller Way, 640 mm Rail, Half Pitch Specification, Precision Accuracy Grade, To assemble with MXC12, MX12, MXG12, MXDC12, MXD12, MXDG12, MXSC12, MXS12 or MXSG12