  • Mfr # LWE15R820PS2
  • Zoro # G311977296
Rail Height
14.5 mm
Rail Width (mm)
15 mm
Mounting End Dia. (mm)
3.6 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LWE15R820PS2
Rail Height
14.5 mm
Rail Width (mm)
15 mm
Mounting End Dia. (mm)
3.6 mm
Rail Length
820 mm
Base Width (mm)
15 mm
Details
-4°F to 248°F
Description
Stainless Steel Miniature Linear Way, 560 mm Rail, High Accuracy Grade, Wide type, To assemble with MLFC30, MLF30 or MLFG30