  • Mfr # LWE20R1000PS2
  • Zoro # G211975712
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Carbon Steel
Type
Linear Way, Ball Type
Mounting End Dia. (mm)
6 mm
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Base Width (mm)
20 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
LWE20R1000PS2
Country of Origin
Japan
Dimensions
Mounting End Dia. (mm)
6 mm
Base Width (mm)
20 mm
Rail Length
1000 mm
Rail Height
16 mm
Rail Width (mm)
20 mm