  • Mfr # LWE30R2520PS2
  • Zoro # G411975895
Base Width (mm)
28 mm
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Rail Width (mm)
28 mm
Mounting End Dia. (mm)
7 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LWE30R2520PS2
Base Width (mm)
28 mm
Rail Width (mm)
28 mm
Mounting End Dia. (mm)
7 mm
Rail Length
2520 mm
Rail Height
25 mm
Details
Material
Carbon Steel
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Type
Linear Way, Ball Type
Description
Stainless Steel Miniature Linear Way, 300 mm Rail, High Accuracy Grade, Wide type, To assemble with MLFC18, MLF18 or MLFG18