  • Mfr # LWE30R760HS2
  • Zoro # G611976173
Mounting End Dia. (mm)
7 mm
Rail Height
25 mm
Base Width (mm)
28 mm
Rail Length
760 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LWE30R760HS2
Mounting End Dia. (mm)
7 mm
Rail Height
25 mm
Base Width (mm)
28 mm
Rail Length
760 mm
Rail Width (mm)
28 mm
Details
Material
Carbon Steel
Type
Linear Way, Ball Type
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Description
Stainless Steel Linear Way, 560 mm Rail, High Accuracy Grade, To assemble with MHT12, MHDC12, MHD12, MHDG12