  • Mfr # LWE35R3000HS2
  • Zoro # G511976952
Mounting End Dia. (mm)
9 mm
Rail Length
3000 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
LWE35R3000HS2
Mounting End Dia. (mm)
9 mm
Rail Length
3000 mm
Base Width (mm)
34 mm
Rail Height
28 mm
Rail Width (mm)
34 mm
Details
-4°F to 248°F
Description
Stainless Steel Linear Way, 660 mm Rail, High Accuracy Grade, To assemble with MHT25, MHTG25, MH25, MHG25, MHD25, MHDG25, MHS25, MHSG25