  • Mfr # LWH12R400PS2
  • Zoro # G711976936
Material
Carbon Steel
Base Width (mm)
12 mm
Rail Length
400 mm
Rail Height
10.5 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LWH12R400PS2
Base Width (mm)
12 mm
Rail Length
400 mm
Rail Height
10.5 mm
Mounting End Dia. (mm)
3.5 mm
Rail Width (mm)
12 mm
Details
Material
Carbon Steel
Type
Linear Way, Ball Type
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Description
Stainless Steel Linear Way, 280 mm Rail, Precision Accuracy Grade, M4 mounting holes, To assemble with METC15, MET15, METG15, MEC15, ME15, MEG15, MESC15, MES15, MESG15