  • Mfr # LWH12R640PS2
  • Zoro # G411977066
Material
Carbon Steel
Base Width (mm)
12 mm
Rail Length
640 mm
Rail Width (mm)
12 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LWH12R640PS2
Base Width (mm)
12 mm
Rail Length
640 mm
Rail Width (mm)
12 mm
Rail Height
10.5 mm
Mounting End Dia. (mm)
3.5 mm
Details
Material
Carbon Steel
Type
Linear Way, Ball Type
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Description
Stainless Steel Miniature Linear Way, 180 mm Rail, High Accuracy Grade, To assemble with MLC20, ML20 or MLG20