  • Mfr # LWH12R720HS2
  • Zoro # G511975627
Material
Carbon Steel
Rail Width (mm)
12 mm
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Mounting End Dia. (mm)
3.5 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LWH12R720HS2
Rail Width (mm)
12 mm
Mounting End Dia. (mm)
3.5 mm
Base Width (mm)
12 mm
Rail Length
720 mm
Rail Height
10.5 mm
Details
Material
Carbon Steel
Type
Linear Way, Ball Type
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Description
Stainless Steel Miniature Linear Way, 150 mm Rail, High Accuracy Grade, To assemble with MLC12, ML12, MLG12 or MLL12