  • Mfr # LWH12R80PS2
  • Zoro # G411975642
Material
Carbon Steel
Rail Width (mm)
12 mm
Rail Height
10.5 mm
Base Width (mm)
12 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LWH12R80PS2
Rail Width (mm)
12 mm
Rail Height
10.5 mm
Base Width (mm)
12 mm
Mounting End Dia. (mm)
3.5 mm
Rail Length
80 mm
Details
Material
Carbon Steel
Type
Linear Way, Ball Type
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Description
Stainless Steel Miniature Linear Way, 320 mm Rail, Precision Accuracy Grade, Wide type, To assemble with MLFC30, MLF30 or MLFG30