  • Mfr # LWH20R1500BPS2
  • Zoro # G911976873
Base Width (mm)
20 mm
Rail Length
1500 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LWH20R1500BPS2
Base Width (mm)
20 mm
Rail Length
1500 mm
Rail Height
18 mm
Mounting End Dia. (mm)
6 mm
Rail Width (mm)
20 mm
Details
-4°F to 248°F
Description
Linear Roller Way, 560 mm Rail, Precision Accuracy Grade, To assemble with MXC12, MX12, MXG12, MXDC12, MXD12, MXDG12, MXSC12, MXS12 or MXSG12