  • Mfr # LWH25R840BHS2
  • Zoro # G511976563
Material
Carbon Steel
Rail Length
840 mm
Mounting End Dia. (mm)
7 mm
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Rail Height
22 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LWH25R840BHS2
Rail Length
840 mm
Mounting End Dia. (mm)
7 mm
Rail Height
22 mm
Rail Width (mm)
23 mm
Base Width (mm)
23 mm
Details
Material
Carbon Steel
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Type
Linear Way, Ball Type
Description
Linear Way, 640 mm Rail, High Accuracy Grade, To assemble with MHT30, MHTG30, MHTL30, MH30, MHG30, MHD30, MHDG30, MHDL30, MHS30, MHSG30