  • Mfr # LWH30R2960BHS2
  • Zoro # G811976812
Carbon Steel
Type
Linear Way, Ball Type
Rail Width (mm)
28 mm
Rail Height
25 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LWH30R2960BHS2
Rail Width (mm)
28 mm
Rail Height
25 mm
Rail Length
2960 mm
Base Width (mm)
28 mm
Mounting End Dia. (mm)
9 mm