  • Mfr # LWH45R2940BPS2
  • Zoro # G411976083
Base Width (mm)
45 mm
Rail Width (mm)
45 mm
Mounting End Dia. (mm)
14 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LWH45R2940BPS2
Base Width (mm)
45 mm
Rail Width (mm)
45 mm
Mounting End Dia. (mm)
14 mm
Rail Length
2940 mm
Rail Height
34 mm
Details
-4°F to 248°F
Description
Stainless Steel Miniature Linear Way, 120 mm Rail, Precision Accuracy Grade, Wide type, To assemble with MLFC14, MLF14 or MLFG14