  • Mfr # LWH65R1500BPS2
  • Zoro # G511976174
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Carbon Steel
Mounting End Dia. (mm)
18 mm
Base Width (mm)
63 mm
Type
Linear Way, Ball Type
Rail Width (mm)
63 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
LWH65R1500BPS2
Country of Origin
Japan
Dimensions
Mounting End Dia. (mm)
18 mm
Base Width (mm)
63 mm
Rail Width (mm)
63 mm
Rail Length
1500 mm
Rail Height
48 mm