  • Mfr # MEC20C1HS2
  • Zoro # G111975836
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Carriage Width
59 mm
Carriage Length
47 mm
Carriage Type
Short
Width
59 mm
Roller Type
Ball
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
MEC20C1HS2
Country of Origin
Japan
Dimensions
Carriage Width
59 mm
Carriage Length
47 mm
Width
59 mm
Rail Width (mm)
20 mm
Height
28 mm