  • Mfr # MEC20C1SLHS2
  • Zoro # G811976447
Carriage Width
59 mm
Carriage Length
47 mm
Bearing Type
Linear Way, Ball Type
Rail Width (mm)
20 mm
Seals
End Seals
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
MEC20C1SLHS2
Carriage Width
59 mm
Carriage Length
47 mm
Rail Width (mm)
20 mm
Width
59 mm
Height
28 mm