  • Mfr # MEG15C1PS2
  • Zoro # G611976180
Carriage Width
52 mm
Carriage Length
70 mm
Bearing Material
Carbon Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
MEG15C1PS2
Carriage Width
52 mm
Carriage Length
70 mm
Rail Width (mm)
15 mm
Height
24 mm
Width
52 mm
Bearing Material
Carbon Steel
Description
Linear Way, 560 mm Rail, Precision Accuracy Grade, To assemble with MHT12, MHDC12, MHD12, MHDG12