  • Mfr # MESC15C1SLPS2
  • Zoro # G511975917
Carriage Width
34 mm
Carriage Length
41 mm
Rail Width (mm)
15 mm
Width
34 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
MESC15C1SLPS2
Carriage Width
34 mm
Carriage Length
41 mm
Rail Width (mm)
15 mm
Width
34 mm
Height
24 mm
Thread Length (mm)
7 mm
Bearing Material
Stainless Steel
Dynamic Load Capacity (N)
5240 N
Description
Stainless Steel Linear Way, 40 mm Rail, Precision Accuracy Grade, To assemble with MHT8, MHDC8, MHD8, MHDG8