  • Mfr # MESC20C1SLPS2
  • Zoro # G811976096
Carriage Width
42 mm
Carriage Length
47 mm
Rail Width (mm)
20 mm
Number of Mounting Holes
2
Static Load Capacity (N)
7340 N
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
MESC20C1SLPS2
Carriage Width
42 mm
Carriage Length
47 mm
Rail Width (mm)
20 mm
Thread Size
M5
Thread Length (mm)
8 mm
Height
28 mm
Width
42 mm