  • Mfr # LRX20R480PS2/HP
  • Zoro # G711975717
Rail Width (mm)
20 mm
Rail Height
21 mm
Mounting End Dia. (mm)
6 mm
Base Width (mm)
20 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LRX20R480PS2/HP
Rail Width (mm)
20 mm
Rail Height
21 mm
Mounting End Dia. (mm)
6 mm
Base Width (mm)
20 mm
Rail Length
480 mm
Details
Linear Way, Roller Type
Description
Linear Way, 1240 mm Rail, High Accuracy Grade, To assemble with METC30, MET30, METG30, MEC30, ME30, MEG30, MESC30, MES30, MESG30