  • Mfr # LRX20R660PS2/HP
  • Zoro # G911976101
Material
Carbon Steel
Rail Height
21 mm
Rail Length
660 mm
Rail Width (mm)
20 mm
Type
Linear Way, Roller Type
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LRX20R660PS2/HP
Rail Height
21 mm
Rail Length
660 mm
Rail Width (mm)
20 mm
Mounting End Dia. (mm)
6 mm
Base Width (mm)
20 mm
Details
Material
Carbon Steel
Type
Linear Way, Roller Type
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Description
Linear Roller Way, 660 mm Rail, Precision Accuracy Grade, To assemble with MXC15, MX15, MXG15, MXDC15, MXD15, MXDG15, MXSC15, MXS15 or MXSG15