  • Mfr # LRX30R1040PS2/HP
  • Zoro # G511975955
Mounting End Dia. (mm)
9 mm
Rail Length
1040 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LRX30R1040PS2/HP
Mounting End Dia. (mm)
9 mm
Rail Length
1040 mm
Base Width (mm)
28 mm
Rail Height
28 mm
Rail Width (mm)
28 mm
Details
Linear Way, Roller Type
Description
Stainless Steel Linear Way, 240 mm Rail, Precision Accuracy Grade, To assemble with MHT8, MHDC8, MHD8, MHDG8