  • Mfr # LRX30R480HS2/HP
  • Zoro # G911976569
Rail Height
28 mm
Rail Width (mm)
28 mm
Base Width (mm)
28 mm
Mounting End Dia. (mm)
9 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LRX30R480HS2/HP
Rail Height
28 mm
Rail Width (mm)
28 mm
Base Width (mm)
28 mm
Mounting End Dia. (mm)
9 mm
Rail Length
480 mm
Details
Linear Way, Roller Type
Description
Stainless Steel Linear Roller Way, 720 mm Rail, High Accuracy Grade, To assemble with MXC12, MX12, MXG12, MXDC12, MXD12, MXDG12, MXSC12, MXS12 or MXSG12