  • Mfr # LRX30R640PS2/HP
  • Zoro # G611976357
Rail Height
28 mm
Rail Width (mm)
28 mm
Base Width (mm)
28 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LRX30R640PS2/HP
Rail Height
28 mm
Rail Width (mm)
28 mm
Base Width (mm)
28 mm
Mounting End Dia. (mm)
9 mm
Rail Length
640 mm
Details
-4°F to 248°F
Description
Linear Way, 240 mm Rail, High Accuracy Grade, To assemble with MHT12, MHDC12, MHD12, MHDG12