  • Mfr # LRX35R1200PS2
  • Zoro # G511977041
Carbon Steel
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Mounting End Dia. (mm)
9 mm
Rail Length
1200 mm
Rail Height
32 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LRX35R1200PS2
Mounting End Dia. (mm)
9 mm
Rail Length
1200 mm
Rail Height
32 mm
Rail Width (mm)
34 mm
Base Width (mm)
34 mm
Details
Material
Carbon Steel
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Type
Linear Way, Roller Type
Description
Stainless Steel Linear Way, 240 mm Rail, Precision Accuracy Grade, To assemble with MHT25, MHTG25, MH25, MHG25, MHD25, MHDG25, MHS25, MHSG25