  • Mfr # LRX45R1470PS2/HP
  • Zoro # G611976500
Rail Width (mm)
45 mm
Mounting End Dia. (mm)
14 mm
Rail Height
38 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
LRX45R1470PS2/HP
Rail Width (mm)
45 mm
Mounting End Dia. (mm)
14 mm
Rail Height
38 mm
Base Width (mm)
45 mm
Rail Length
1470 mm
Details
Linear Way, Roller Type
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Description
Stainless Steel Linear Way, 450 mm Rail, Precision Accuracy Grade, To assemble with MHT10, MHDC10, MHD10, MHDG10