  • Mfr # LRX45R840HS2
  • Zoro # G311976589
Carbon Steel
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Base Width (mm)
45 mm
Mounting End Dia. (mm)
14 mm
Rail Width (mm)
45 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LRX45R840HS2
Base Width (mm)
45 mm
Mounting End Dia. (mm)
14 mm
Rail Width (mm)
45 mm
Rail Height
38 mm
Rail Length
840 mm