  • Mfr # LRX45R840PS2
  • Zoro # G611976548
Rail Height
38 mm
Base Width (mm)
45 mm
Rail Length
840 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
LRX45R840PS2
Rail Height
38 mm
Base Width (mm)
45 mm
Rail Length
840 mm
Mounting End Dia. (mm)
14 mm
Rail Width (mm)
45 mm
Details
Linear Way, Roller Type
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Description
Stainless Steel Linear Way, 350 mm Rail, Precision Accuracy Grade, To assemble with MHT10, MHDC10, MHD10, MHDG10