  • Mfr # LRX55R1560PS2/HP
  • Zoro # G211976412
Carbon Steel
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Mounting End Dia. (mm)
16 mm
Base Width (mm)
53 mm
Rail Width (mm)
53 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LRX55R1560PS2/HP
Mounting End Dia. (mm)
16 mm
Base Width (mm)
53 mm
Rail Width (mm)
53 mm
Rail Length
1560 mm
Rail Height
43 mm