  • Mfr # LRX55R1920PS2
  • Zoro # G811976317
Rail Height
43 mm
Mounting End Dia. (mm)
16 mm
Base Width (mm)
53 mm
Type
Linear Way, Roller Type
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LRX55R1920PS2
Rail Height
43 mm
Mounting End Dia. (mm)
16 mm
Base Width (mm)
53 mm
Rail Length
1920 mm
Rail Width (mm)
53 mm