Roller Bearing, Caged, No TRU8511850UU
  • Mfr # TRU8511850UU
  • Zoro # G608357817
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Bore Dia.
85 mm
Outside Dia.
118 mm
Width
50 mm
Roller Material
SUJ2 Steel
Cage Material
Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
TRU8511850UU
Country of Origin
Japan
Dimensions
Bore Dia.
85 mm
Outside Dia.
118 mm
Width
50 mm