  • Mfr # LWH12R400SLHS2
  • Zoro # G411976915
Material
Stainless Steel
Base Width (mm)
12 mm
Rail Height
10.5 mm
Rail Width (mm)
12 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LWH12R400SLHS2
Base Width (mm)
12 mm
Rail Height
10.5 mm
Rail Width (mm)
12 mm
Rail Length
400 mm
Mounting End Dia. (mm)
3.5 mm
Details
Material
Stainless Steel
Type
Linear Way, Ball Type
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Description
Stainless Steel Miniature Linear Way, 240 mm Rail, Precision Accuracy Grade, To assemble with MLC25, ML25 or MLG25