  • Mfr # LWH12R480SLHS2
  • Zoro # G511977058
Material
Stainless Steel
Rail Height
10.5 mm
Base Width (mm)
12 mm
Rail Length
480 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LWH12R480SLHS2
Rail Height
10.5 mm
Base Width (mm)
12 mm
Rail Length
480 mm
Mounting End Dia. (mm)
3.5 mm
Rail Width (mm)
12 mm
Details
Material
Stainless Steel
Type
Linear Way, Ball Type
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Description
Stainless Steel Linear Way, 240 mm Rail, High Accuracy Grade, To assemble with MHT25, MHTG25, MH25, MHG25, MHD25, MHDG25, MHS25, MHSG25