  • Mfr # LRX15R180SLPS2/HP
  • Zoro # G511976112
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Stainless Steel
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Rail Width (mm)
15 mm
Base Width (mm)
15 mm
Type
Linear Way, Roller Type
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
LRX15R180SLPS2/HP
Country of Origin
Japan
Dimensions
Rail Width (mm)
15 mm
Base Width (mm)
15 mm
Mounting End Dia. (mm)
4.5 mm
Rail Height
16.5 mm
Rail Length
180 mm