Replacement for Philips 40g16-1/2c/4m replacement light bulb lamp, 2PK
  • Mfr # 40G16-1/2C/4M PHILIPS
  • Zoro # G910153800
Key Features
Bulb Base Type
E12 CANDELABRA SCREW BASE 12MM DIAMETER
Voltage
120 V
Bulb Shape
G16.5
Watts
40 W
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
40G16-1/2C/4M PHILIPS
Country of Origin
China
Details
Bulb Base Type
Voltage
120 V
Bulb Shape
G16.5
Watts
40 W