  • Mfr # ILG8SF10V-ST
  • Zoro # G510208504
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Fan Voltage
115V
CFM @ 0.000-In. SP
820
Width
5 3/4 in
Height
13 in
Max. Depth
13 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
ILG8SF10V-ST
Country of Origin
China
Dimensions
Blade Dia.
10 in.
Width
5 3/4 in
Height
13 in
Max. Depth
13 in
Details
Fan Voltage
115V
CFM @ 0.000-In. SP
820
Full Load Amps
0.6 A
Fan RPM
1650
Frame Material
Metal
Watts
65W