  • Zoro # G916119138
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Long Form Calibration Certificate
No
Finish
High Gloss
Tolerance Class
ZZ
Gauge Type
Go (Plus)
Includes Handle
No
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Zoro #
G916119138
UPC #
Country of Origin
China
Dimensions
Set Diameter Range - Maximum
0.916 in
Dimension Type
Inch
Diameter Increment
0.001 in
Set Diameter Range - Minimum
0.833 in
Details
Item
Pin Gage Set
Finish
High Gloss
Tolerance Class
ZZ
Gauge Type
Go (Plus)
Includes Handle
Tolerance
+0.0002 in
Number of Gauges
84
Description
Pin Gage Set, Finish High Gloss, Diameter Increment 0.001 in, Gauge Type Go (Plus), Number of Gauges 84, Tolerance +0.0002 in, Tolerance Class ZZ, Includes Handle No, Long Form Calibration Certificate No, Dimension Type Inch