  • Mfr # ISQ-TE100-E
  • Zoro # G6577477
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Type
Thread Measuring Machine
Application
Manufacturing, Metal Working, Quality Control
For Use With
ISQ-te100 Series, 22 pieces
Includes
22 Pieces
Specifications
3 mm, 5 mm, 8 mm, 12 mm, 16 mm, 20 mm, 24 mm, 30 mm, 35 mm, 40 mm, 45 mm, 50 mm, 55 mm, 60 mm, 65 mm, 70 mm, 75 mm, 80 mm, 85 mm, 90 mm, 95 mm, 100 mm Disc Diameters
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
ISQ-TE100-E
Country of Origin
China
Details
Item
Setting Disc
Type
Thread Measuring Machine
Application
For Use With
ISQ-te100 Series, 22 pieces
Includes
22 Pieces
Functions
Thread Measuring
Compatible with Manufacturer Model No.
ISQ-TE100
Accessory Type
Setting Disc
Description
Setting Disc, Compatible with Brand and Series INSIZE ISQ-TE, Compatible with Manufacturer Model No. ISQ-TE100, Functions Thread Measuring, Includes 22 Pieces, Specifications 3 mm, 5 mm, 8 mm, 12 mm, 16 mm, 20 mm, 24 mm, 30 mm, 35 mm, 40 mm, 45 mm, 50 mm, 55 mm, 60 mm, 65 mm, 70 mm, 75 mm, 80 mm, 85 mm, 90 mm, 95 mm, 100 mm Disc Diameters