  • Mfr # IMM-MCM10-30
  • Zoro # G5116750
/ea
Key Features
Type
Pole Ceiling
For Use With
Monitors
Load Capacity (Lb.)
45 lb
VESA Pattern
100x100, 50x70
Product Type
Monitor Mount
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
IMM-MCM10-30
Country of Origin
China
Dimensions
Compatible Diagonal Screen Size Minimum
10 in
Compatible Diagonal Screen Size Maximum
30 in
Details
Item
Pole Ceiling Monitor Mount
Type
Pole Ceiling
For Use With
Monitors
Load Capacity (Lb.)
45 lb
VESA Pattern
100x100, 50x70
Product Type
Monitor Mount
Overall Load Capacity
Description
Pole Ceiling Monitor Mount, Overall Load Capacity 45 lb, Compatible Diagonal Screen Size Minimum 10 in, Compatible Diagonal Screen Size Maximum 30 in, VESA Pattern 100x100, 50x70, Product Type Monitor Mount