  • Mfr # BT8-14W1200 50K
  • Zoro # G1762411
Voltage
100 to 277V AC/347V
Watts
14W
Bulb Housing
Aluminum
Color Temperature
5000K
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BT8-14W1200 50K
Item
LED Tube,PlugnPlay,4 ft.,T8F,14W,50K
Voltage
100 to 277V AC/347V
Watts
14W
Bulb Housing
Aluminum
Color Temperature
5000K
Description
LED Tube,PlugnPlay,4 ft.,T8F,14W,50K, Wattage Equivalency 3800W HAL