  • Mfr # E444-CU30-GW-3CAR
  • Zoro # G311115971
/ea
Key Features
Width (In.)
30 in
Body Material
Yellow Poplar Solids, Plywood Panels and MDF
Height (In.)
34.4 in
Depth (In.)
23.5 in
Finish
Glossy White
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
E444-CU30-GW-3CAR
Country of Origin
Viet Nam
Dimensions
Width (In.)
30 in
Height (In.)
34.4 in
Depth (In.)
23.5 in
Details
Body Material
Finish
Glossy White
Number of Shelves
0
Number of Doors
0
Number of Drawers
1
Countertop Material
Carrara Marble
Description
The Addison 30in Glossy White Countertop Unit by James Martin Vanities gives you a fresh take on Shaker-inspired design with a look of luxury. Handcrafted and gender-neutral, it fits effortlessly into modern or transitional rooms. The look is completed with a 3 CM eased edge Carrara Marble top.