  • Mfr # E645-V30-GW-3EJP
  • Zoro # G911116941
/ea
Key Features
Width
30" Single
Height
34.5 inch
Material
Yellow Poplar Solids, Plywood Panels and MDF
Finish
Glossy White
Depth
23.5 inch
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
E645-V30-GW-3EJP
Country of Origin
Viet Nam
Dimensions
Width
30" Single
Height
34.5 inch
Depth
23.5 inch
Details
Material
Finish
Glossy White
Hardware Finish
Polished Chrome
Shape
Rectangular
Countertop Material
Eternal Jasmine Pearl Quartz
Description
Bring a bit of the Greek Island home with the Athens 30in Glossy White Single Vanity by James Martin Vanities. Part of the larger Athens modular collection, this incredible Vanity boasts an impressive amount of storage space and combines traditional charm with modern functionality. Premium standard features include soft-close undermount drawer glides and adjustable door hinges, a brushed aluminum laminate drawer bottom, and one bamboo drawer organizer. The look is completed with a 3 CM eased edge Eternal Marfil Silestone Quartz top and one white ceramic rectangular sink.