  • Mfr # 330-V48-BW-3EJP
  • Zoro # G611118085
/ea
Key Features
Width
48" Single
Height
34.2 inch
Material
Yellow Poplar, Plywood Panels
Finish
Bright White
Shape
Rectangular
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
330-V48-BW-3EJP
Country of Origin
Viet Nam
Dimensions
Width
48" Single
Height
34.2 inch
Depth
23.5 inch
Details
Material
Yellow Poplar, Plywood Panels
Finish
Bright White
Shape
Rectangular
Hardware Finish
Champagne Brass
Countertop Material
Eternal Jasmine Pearl Quartz
Description
The beautiful Breckenridge Vanity 48in Single Vanity in a Bright White finish features round Champagne Brass knobs that perfectly complement the clean look of this cabinet. The single door opens to an interior shelf, with convenient access to built-in USB/electric outlets. Four drawers and a removable Bamboo storage tray provide organization. The integrated lower shelf provides extra storage and completes the look of the cabinet. The 3 CM Eternal Jasmine Pearl Silestone Quartz top creates an elegant look.