  • Mfr # 330-V60D-WWO-3WZ
  • Zoro # G416242978
Width
60 in
Height
34.25 in
Material
Ash Solids, Ash Veneers, Plywood Panels
Hardware Finish
Satin Nickel
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
330-V60D-WWO-3WZ
Width
60 in
Height
34.25 in
Depth
23.5 in
Details
Material
Finish
Whitewashed Oak
Hardware Finish
Satin Nickel
Tabletop Color
White Zeus
Number of Bowls
Double
Description
The Breckenridge 60 in. Double Vanity is a fresh take on traditional Mission furniture that easily transitions to Modern Farmhouse style with an air of understated sophistication. Satin Nickel knobs complement the Whitewashed Oak finish, while the neatly inset door and drawer fronts lend a fresh appeal to this clean-lined classic. Two single-door cabinets open to reveal interior shelves equipped with a convenient built-in USB/120V power outlet. This console-style vanity also features two top-row tip-out drawers, two standard full-extension drawers, and an open lower shelf for additional storage. A classic White Zeus Silestone top with undermount sinks completes the look.
  • Cabinet features a multi-stage premium finish coat to offer UV and moisture resistance
  • Whitewashed Oak finish with Satin Nickel hardware
  • Countertop is pre-drilled for 8" widespread faucets; our 3cm eased edge countertops come with white porcelain rectangular sink(s) that ship separately and include mounting brackets for easy installation
  • Integrated 120V outlet with USB ports